حلق آویز شدن روش 54 درصد خودکشی‌ها

ساخت وبلاگ
چکیده : در یک تحقیق انجام شده در مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی اعلام شد که 54 درصد خودکشی‌ها در کشور بر ... با عنوان : حلق آویز شدن روش 54 درصد خودکشی‌ها بخوانید :
در یک تحقیق انجام شده در مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی اعلام شد که 54 درصد خودکشی‌ها در کشور بر اثر حلق آویز شدن است. براساس این تحقیق به‌طور کلی حلق‌آویز با 53.7 درصد بیشترین شیوه مورد استفاده در خودکشی‌ها و کمترین آن با 6.8 درصد خودکشی با سلاح گرم بوده است.
هدف از این پژوهش نیز که به همت جمعی از پزشکان و کارشناسان سازمان انجام شده‌ تعیین ارتباط فصل با خودکشی از بین موارد ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی کشور است. در این تحقیق 3 هزار و 513 مورد خودکشی بررسی شد که بر اساس نتایج آن بالاترین تعداد خودکشی به ترتیب با 380 و 345 مورد مربوط به ماه‌های مرداد و تیر و کمترین آن به ترتیب با 231 و 236 مورد مربوط به ماه‌های بهمن و دی بود.
از نظر فصل نیز بیشترین خودکشی‌ها با هزار و 40 مورد مربوط به فصل تابستان و کمترین آن با 726 مورد مربوط به فصل زمستان است.
همچنین استان مرکزی با 39.5 درصد بیشترین میزان خودکشی در فصل زمستان و خراسان جنوبی با 46.4 درصد بیشترین میزان خودکشی در فصل تابستان را به خود اختصاص می‌دادند. این در حالی است که ارتباط معنی داری بین شیوه‌های اقدام به خودکشی و فصول سال دیده می شود به نحوی که استفاده از شیوه خود سوزی در فصل زمستان بیش از سایر فصل‌ها بوده است.‌
بر اساس این تحقیق به طور کلی حلق آویز با 53.7 درصد بیشترین شیوه مورد استفاده در خودکشی‌ها و کمترین آن با 6.8 درصد خودکشی با سلاح گرم بوده است.
یادآور می‌شود در این پژوهش جامعه مورد مطالعه افرادی بودند که طی زمستان 1388 تا زمستان 1389 در ایران اقدام به خودکشی کرده‌اند و جسد آنان برای بررسی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع شده ‌است.

آداب سر باختنحلق آویز شدن کودک 13 ساله,حلق آویز شدن پسر ۱۳ ساله,حلق آویز شدن پسر 13 ساله تهرانی,حلق آویز شدن پسر 13 ساله,حلق آویز شدن دختر شیرازی,حلق آویز شدن,حلق آویز شدن دختر در شیراز,تعبیر خواب حلق آویز شدن,...
ما را در سایت آداب سر باختن دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 11 تاريخ : شنبه 20 شهريور 1395 ساعت: 13:50